ලෝකෙටම යන්ත්‍ර 12 යි එකක් ඉතාලියේ – සහන කණ්ඩායම් ඉන්දියාවට ඉතාලියෙන් පිටත් වෙයි

මෙම දුෂ්කර අවධියේදී ඉන්දියාවට උපකාර කිරීම සඳහා ඉතාලි සිවිල් ආරක්ෂක මෙහෙයුමඉතාලියේ ටොරිනෝ කැසෙල් ගුවන්තොටුපළෙන් අද පිටත් වුනා . ජාතික සිවිල් ආරක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව විසින් සම්බන්ධීකරණය කරන ලද මෙම කණ්ඩායම විශේෂ ආපදා හි කාර්ය මණ්ඩලයෙන් සමන්විත වේ. දිල්ලියේ හි පිහිටි රෝහල් වෙත ඔක්සිජන් සැපයීම සහ එය ක්‍රියාත්මක කිරීම, රෝගීන් සීයකට අධික පිරිසකට එකවර චිකිත්සක ඔක්සිජන් ලබා දිය හැකි ස්වයං නිෂ්පාදන පද්ධතියකි.

පසුගිය වසරේ ඉතාලියේ පැවතුන හදිසි අවස්ථාවෙහි චීනය, කියුබාව,ඊශ්‍රයලය වැනි බොහෝ රටවලින් ඉතාලිය වෙත උදව් ලැබී ඇති නිසා ඒවා සිහිපත් කරමින් ජාත්‍යන්තර ගලවා ගැනීමේ මෙහෙයුම් වලට සහභාගී වීමෙන් අත දීමට ද හැකි වුවා.

ඉන්දියාවේ මංමුලා සහගත තත්වයන් යටතේ අපේ සහන කණ්ඩායම් රැකියාවට යනු ඇත, එමගින් මෙම ක්ෂේත්‍රයේ හොඳම වෘත්තිකයන් සමඟ ජාත්‍යන්තර හදිසි අවස්ථා වලදී ක්‍රියා කිරීමට හැකි වේ යයි සෞඛ්‍ය පිළිබඳ අමාත්‍ය ලුයිගි ඉකාඩි අවධාරණය කරයි

ඉතාලියේ ටොරිනෝ හි තාවකාලික ඉදිකරන ලද රෝහලක මෙම යන්ත්‍රය පසුගිය වසරේ සිට දැනටමත් භාවිතා කරමින් සිට ඇති නිෂ්පාදන පද්ධතියක් හරහා රෝහලකට හෝ ක්ෂේත්‍ර රෝහලකට ඔක්සිජන් සැපයිය හැකි අතර එහි හදිසි කණ්ඩායම සේවය ලබා දෙනු ඇත. මෙම යන්ත්‍රය ඉතාලියේ ඇති එකම ව්‍යුහය වන අතර ලෝකයේ ඇත්තේ මෙවැනි යන්ත්‍ර 12ක් පමණි.

ඉහළ වෘත්තීය මට්ටමේ වෛද්‍ය ශල්‍ය වෛද්‍ය කණ්ඩායමක් සමඟ අන්තර්ජාතික ව්‍යසනයන්හි එය වසර ගණනාවක් අත්දැකීම් ඇති කණ්ඩායමක් ඉන්දියාව බලා පිටත් වීමට සුදානම්ය. මෙම ජාත්‍යන්තර මෙහෙයුම සඳහා පියෝමොන්තේ දිස්ත්‍රික්කයේ කැපවීම පිළිබඳව අගමැති මාරියෝ ඩ්‍රැගි විසින් පළාතේ ප්‍රධානියා වන ඇල්බර්ටෝ සිරියෝ වෙත දුරකථන ඇමතුමක් ලබා දී ස්තූති කල බවද වාර්තා වෙයි.

ජයාරූප පහතින් නරඹන්න

1#

2#

3#

4#

5#

6#

7#

8#

9#

10#

11#

12#

Next Post

වසංගතය නිසා ලංකාවට දරුණු බලපෑම ජුනි මාසයේදී - 2024 වෙනකම් ලෝකෙටම අවදානම් - ප්‍රබල අනාවැකියක්

Mon May 3 , 2021
මේ වසරේ ජූනි මස 14වදා සිට නොවැම්බර් 21 දක්වා කාලය තුළ වසංගතය හේතුවෙන් ශ්‍රී ලංකාවට දුෂ්කර මෙන්ම පීඩාකාරී තත්ත්වයක් ගෙන එන බවත්යි 2021 නොවැම්බර් මාසයේ සිට 2022 අප්‍රේල් මාසය දක්වා යම්  සැනසිලිදායක ස්වභාවයක් පවතින බව ප්‍රවීණ ටොලමියානු ජ්‍යොතිර්වේදී කේ.සී.ජේ. රත්නායක මහතා පැවැසීය. මෙම වසංගතය 2024 අප්‍රේල් මාසය දක්වා ලෝකයට බලපෑම් එල්ලකරනු […]

Breaking News