රිෂාඩ් බදියුදීන්ගේ සොහොයුරාට නඩු පවරන්න විදියක් නැතිලූ – එදා නොකි අද කියන පොලීසියේ අමුතු කතාව

පාස්කු සිදුවීම සම්බන්දයෙන් සී.අයි.ඩී භාරයේ සිටි පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී රිෂාඩ් බදියුදීන් මහතාගේ සොහොයුරු රියාජ් බදියුදීන් මහතාට එරෙහිව නඩු පැවරීමට තරම් සාක්ෂි කිසිවක් නොමැති බව පොලිසිය පවසයි. 

පොලිස් මූලස්ථානයේ අද පැවති මාධ්‍ය හමුවකට එක්වෙමින් පොලිස් මාධ්‍ය ප්‍රකාශක ජ්‍යෙෂ්ඨ පොලිස් අධිකාරි ජාලිය සේනාරත්න මහතා මේ බව පැවසීය. 

පාස්කු ඉරිදා සිද්ධියේ විමර්ශනවලට අදාළව සාධාරණ සැකයක් මත රියාජ් බදියුදීන් මහතා අත්අඩංගුවට ගත් බවත් සිදුකරනු ලැබු විමර්ශනයට අනුව ඔහුට නඩු පැවරීමට ප්‍රමාණවත් සාක්ෂි නොමැති බැවින් ඔහු මුදා හැරීමට සිදුවූ බවත් පොලිස් මාධ්‍ය ප්‍රකාශකවරයා සඳහන් කළේය. 

පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී රිෂාඩ් බදියුදීන් මහතාගේ සොහොයුරා මෙලෙස විමර්ශනවලින් මුදා හැරීමට කිසිදු දේශපාලන බලපෑමක් සිදුව නොමැති බව මාධ්‍යවේදියෙකු නැගු පැනයකට පිළිතුරු දෙමින් පොලිස් මාධ්‍ය ප්‍රකාශක ජාලිය සේනාරත්න මහතා පැවසීය. 

පාස්කු ඉරිදා සිදුවීම සම්බන්ධයෙන් සී.අයි.ඩීය සිදුකරන විමර්ශන අවසන් අදියරට පැමිණ ඇති බවත් තවත් සති කිහිපයකින් පමණ විමර්ශන කටයුතු අවසන් වනු ඇති බවත් පොලිස් මාධ්‍ය ප්‍රකාශකවරයා සඳහන් කළේය. 

විමර්ශනවලට අදාළව වාර්තා රැසක් රස පරීක්ෂක දෙපාර්තමේන්තුවෙන් ලබා ගැනීමට නියමිතව ඇති අතර අදාළ වාර්තා ලැබුණු පසු සැකකරුවන්ට එරෙහිව නඩු පැවරීමට එම වාර්තා නීතිපතිවරයා වෙත යොමු කරන බව ද පොලිස් මාධ්‍ය ප්‍රකාශක ජාලිය සේනාරත්න මහතා පැවසීය. 

පාස්කු ප්‍රහාරයට අදාළව සැකකරුවන් 100 ක් පමණ අත්අඩංගුවට ගෙන විමර්ශන සිදුකෙරෙන බව පොලිස් මාධ්‍ය ප්‍රකාශකවරයා සඳහන් කළේය. 

Next Post

දරුවන් 18 ක් මෙලොවට බිහිකළ නාරම්මල අම්මාගේ මිහිරි මතකයෙන් බිඳක්

Sat Oct 3 , 2020
ඔක්තෝබර් 01 ජාත්‍යන්තර වැඩිහිටි දිනයයි. ජාත්‍යන්තර ළමා දිනය යෙදී ඇත්තේද එදිනටයි. වැඩිහිටියන්සහ පොඩිහිටියන් එකම දිනකදී සැමරැණු ඔක්තෝබර් 01 දින සෙෳඛ්‍ය අමාත්‍යාංශයට අනුබද්ධ ජාතික වැඩිහිටි ලේකම් කාර්යාලය විසින් පැවැත්වූ ජාත්‍යන්තර වැඩිහිටි දින සැමරැම් උළෙලට සමගාමීව වැඩිම දරැවන් සිටින මවුවරැන්ට උපහාර පිදීම යටතේ ශ්‍රී ලංකාවේ වැඩිම දරැවන් ප්‍රමාණයක් දැයට දායාද කළ වීර […]

Breaking News