කැබිනට් ඇමතිකම නැති නිසා නෑවිත් මගහැරිය මන්ත්‍රී මෙන්න

ආචාර්ය විජයදාස රාජපක්ෂ මහතා හට රාජ්‍ය අමාත්‍ය ධූරයක් වෙන් කොට තිබුණද ඒ මහතා එය බාර ගෙන නොමැති බව වාර්තා වනවා.

ජනාධිපති කාර්යාලයෙන් ලැබුන ආරාධනයක් මත හිටපු ජ්‍යෙෂ්ඨ අමාත්‍යවරයකු වන ජනාධිපති නීතිඥ විජේදාස රාජපක්ෂ අද උදැසන මහනුවර ගොස් ඇතත්, තමාට ලැබී ඇත්තේ කිසිඳු රාජ්‍ය ආයතනයක් නොමැති නාමමාත්‍රීක රාජ්‍ය අමාත්‍ය ධුරයක් බව වාර්තා වීමත් සමග එය බාර ගැනීම ප්‍රතික්ෂේප කර ඇත.

අධ්‍යාපන ප්‍රතිසංස්කරණ, විවෘත විශ්වවිද්‍යාල හා දුරස්ථ අධ්‍යාපන ප්‍රවර්ධන රාජ්‍ය අමාථ්‍ය ධූරය ඒ මහතාට පිරිනැමීමට කටයුතු යොදා තිබී ඇත.

මේ තත්ත්වය යටතේ විජයදාස රාපක්ෂ මහතා අද පැවැති අමාත්‍ය මණ්ඩල දිව්රුම් දීමේ උත්සවයටද සහභාගීව නොසිටි බව ද වාර්තා වනවා.

Next Post

මෛත්‍රීපාල ඉල්ලපු කැබිනට් ඇමතිකම සහ ලැබෙන්න යන ඉහලම තනතුර මෙන්න

Wed Aug 12 , 2020
හිටපු ජනාධිපති ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ නායක මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතාට මෙවර කිසිදු කැබිනට් ඇමති ධූරයක් හිමි වී නැත. ඔහුට රාජ්‍ය ඇමති ධූරයක් හෝ දිස්ත්‍රික් සම්බන්ධීකරණ කමිටු සභාපති ධුරයක් හෝ ලැබී නැත. කෙසේ නමුත් තවදුරටත් කැබිනට් ඇමැතිවරුන් කිහිප දෙනෙකු නම් කිරීමේ හැකියාව රජය සතු වෙයි. එමෙන්ම වාර්තාවන තවත් තොරතුරක් වන්නේ, හිටපු […]

Breaking News