මහනුවර ජනතාව ඇමතිට නිසි පිළිතුරු නොදුන්නොත් ඔවුන් මෝඩයින් වෙනවා – පොහොට්ටුවේ මන්ත්‍රී

අපගේම ඇමතිවරයෙක් 2011ලෝක කුසලාන ක්‍රිකට් කණ්ඩායම ගැන කළ ප්‍රකාශය අනුමත නොකරන අතර මහනුවර ජනතාව ඇමතිවරයාට නිසි පිළිතුරු නොදුන්නොත් ඔවුන් මෝඩයන් සේ සැලකීමට සිදුවන බව දිවුලපිටිය ප්‍රාදේශීය සභා මන්ත්‍රී ජයලත් නන්දන ප්‍රනාන්දු මහතා ( පොදුජන පෙරමුණ ) අද(14) පැවසීය.

වැඩ බලන සභාපති  ඉන්දික ජයසිංහ මහතාගේ  (පො.ජ.පෙ. ප්‍රධානත්වයෙන් පැවති  මාසික සභා රැස්වීමේදී අදහස් දැක්වූ  නන්දන මහතා බෝලයක්වත් අතින් අල්ලා නැති පුද්ගලයෙක් කරන කතා හෙළා දකින බවද කීය.

‘ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවට මෙයින් කලු පැල්ලමක් ඇති කලා. ක්‍රිකට් කණ්ඩායමට මගේ කනගාටුව පළකරනවා. සංගක්කාර කවුද කියා මම හොඳින් දන්නවා. ඔහු වරදක් වුණාම නිහතමානීව පිළිගන්න පුද්ගලයෙක්.

ක්‍රීඩකයින් වුවමනාවෙන් පාවා දීම් කරන්නේ නැහැ. කරුණාට දොර අරින්න ගියත් සංගාට එහෙමවුණේ නැහැ. ඒ වගේම හරීන් ප්‍රනාන්දු මන්ත්‍රීවරයා අගරදගුතුමන් ගැන කළ ප්‍රකාශයත් අනුමත කරන්නේ නැහැ’ යැයිද නන්දන මහතා සඳහන් කළේය.

Next Post

කලවානේ සියලුම කඩ වසයි නුවර 300ක් ස්වයං නිරෝධායනයට - පොල්ගහවෙල,කැකිරාව,මොනරාගල,හෝමාගම,මාතලේ නගරවලට බලපෑම්

Tue Jul 14 , 2020
කොරෝනා තත්වය කලවාන ප්‍රදේශයට බලපෑම හේතුවෙන් අද(14) දහවල් 12.00 සිට ප්‍රදේශයේ වෙළඳසැල් වසාදැමීමට කලවාන එක්සත් වෙළඳ සංගමයේ සභාපති ඩබ්ලිව්. ඩී. රැද්‍රිගු මහතා පැවසීය.කලවාන වෙළඳ සංගමයේ සිටින 300 ක පමණ වෙළඳ මහතුන් මෙම තීරණයට එකඟතාවය පළකරමින් කඩ වසා දැමීමට තීරණය කර තිබේ. මොණරාගල දිස්ත්‍රික්කයේ කොරෝනා ආසාදිතයින් දෙදෙනෙකු හදුනාගෙන ඇති බව මොණරාගල […]

Breaking News