ටිරාන් අලස් නිදහස්

රාඩා නඩුවෙන් ටිරාන් අලස් මහතා ඇතුළු 4 දෙනෙකුගේ සියලු චෝදනා වලින් නිදහස් කරන ලෙස කොළඹ මහාධිකරණය අද(10) දිනයේ නියම කරන ලදි

2006 වසරේ උතුරු පළාතේ සුනාමියෙන් අවතැන් වූ ජනතාවට නිවාස ඉදිකිරීමේ ව්‍යාපෘතියක් ක්‍රියාත්මක කිරීමේ දී රුපියල් මිලියන 124 ක රජයේ මුදල් සාවද්‍ය ලෙස පරිහරණය කළේ යැයි චෝදනා කරමින් මෙම නඩුව ගොනු කර තිබිණි.

මෙම නඩුව අද කැඳ වූ අවස්ථාවේ දී රාඩා ආයතනයේ හිටපු ප්‍රධාන විධායක නිලධාරිනියක ලෙස කටයුතු කළ චන්ද්‍ර කාන්ති ප්‍රනාන්දු නැමැත්තිය මෙම නඩුවට පාදක වන ඇතැම් ලේඛනවල මුල් පිටපත් තමන් දැක නොමැති බවත් ඡායාපිටපත් පමණක් තමන් පොලීසිය වෙත බාරදුන් බවත් ප්‍රකාශ කළහ

එහිදී රජයේ නියෝජ්‍ය සොලිසිටර් ජෙනරාල් දිලීප පිරිස් මහතා අධිකරණයට දන්වා සිටියේ, සාක්ෂිකාරිය පැමිණිල්ලට අදාළ විමර්ශන සිදුකරන අවස්ථාවේ දැරු ස්ථාවරයට වඩා වෙනස් ඊට පටහැනි ස්ථාවරයක් දරණ බැවින් ඇය පැමිණිල්ලට අගතිදායක සාක්ෂිකාරියක ලෙස නම්කර සාක්ෂි මෙහෙයවීමට අවසර දෙන ලෙස ඉල්ලා සිටියේය.

ඒ අනුව අදාළ සාක්ෂිකාරිය ගෙන් වැඩිදුරටත් සාක්ෂි මෙහෙයවීම විනිසුරුවරයා රජයේ නියෝජ්‍ය සොලිසිටර් ජනරාල්වරයාට අවසර ලබාදුන්නේය.

එමෙන්ම ටිරාන් අලස් මහතා ඇතුළු විත්තිකරුවන් වෙත පනවා තිබු විදෙස් ගමන් තහනම ඉවත් කරන ලෙස ආගමන හා විගමන පාලකවරයාට නියෝග කළ මහාධිකරණ විනිසුරුවරයා අධිකරණය භාරයේ රඳවාගෙන සිටින ඔවුන්ගේ විදේශ ගමන් බලපත්‍රය යළි ඔවුන් වෙත මුදා හරින ලෙස ද නියම කර ඇත

හිටපු කොටි නායකයකු වන එමිල් කාන්තන් නැමැත්තා මෙම නඩුවේ චූදිතයෙකු ලෙසට නම් කොට තිබිණ. හිටපු පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රි ටිරාන් අලස්, හිටපු කොටි නායකයකු වන එමිල් කාන්තන් රාඩා ආයතනයේ හිටපු ප‍්‍රධාන විධායක නිළධාරි සාලිය වික‍්‍රමසූරිය සහ ජයන්ත ඩයස් ඇතුලූ විත්තිකරුවන් සිවු දෙනෙකුට එරෙහිව මෙම නඩුව පවරා තිබිණ.

Next Post

කොවිඩ් දෙවැනි රැල්ලක් - අද දවසට 293 කල යුතු දේ මෙන්න

Fri Jul 10 , 2020
අද දිනයේදී මේ දක්වා කොවිඩ් ආසාදිතයන් 293ක් වාර්තා වී ඇති බව රජයේ ප්‍රවෘත්ති දෙපාර්තමේන්තුව සඳහන් කරයි.මෙයින් ආසාදිතයන් 283ක් කන්දකාඩු පුනරුත්තාපන මධ්‍යස්ථානයෙන් වාර්තා වී තිබේ. ඉතිරි රෝගීන් 10 දෙනා අතර ඉන්දියාවෙන් පැමිණි 9ක් හා පාකිස්තානයෙන් පැමිණි එක් අයෙක් වෙයි. මෙම ආසාදිතයන් 10 දෙනා නිරෝධානය වෙමින් සිටි අයයි. කන්දකාඩු පුනරුත්ථාපන මධ්‍යස්ථානයෙන් හමුවූ […]

Breaking News