විපක්ෂ නායක සජිත්ට සහ බිරිඳටත් වසංගතය ආසාධනය වේ – සජිත් මහජනතාවගෙන් කල ඉල්ලිම

ඊයේ මගේ බිරිඳ කෝ_විඩ් -19 රෝග ලක්ෂණ සහිතව රෝහල් ගත කර තිබේ. සෞඛ්‍ය මාර්ගෝපදේශ අනුගමනය කරමින්, මම PCRඑකක් ද කළ අතර මඳ වේලාවකට පෙර මා ද ධනාත්මක බව පරීක්‍ෂා කර ඇති බව දන්වා සිටියෙමි. මගේ බිරිඳගේ රෝග ලක්ෂණ සඳහා ප්‍රතිකාර ලබමින් සිටියදී, මම රෝග ලක්ෂණ රහිතව සිටිමි.

අපි දෙදෙනාම දැනට රෝහලේ ප්‍රතිකාර ලබමින් සිටිමු.

මෙම අතිශය දුෂ්කර කාලවලදී ජනතාවගේ ආරක්ෂාව සහතික කිරීම සඳහා විපක්ෂයේ කාර්යභාරය මෙහෙයවීම මගේ ප්‍රමුඛතාවය ලෙස පවතින අතර මෙම එක්සත් ප්‍රයත්නය තුළ මම දිගටම මගේ කාර්යභාරය ඉටු කරමි.

ජාතියක් වශයෙන් අප මෙම රැල්ලට එරෙහිව සටන් කරන විට ආරක්ෂිතව සිටින ලෙසත්, සියලු සෞඛ්‍ය මාර්ගෝපදේශ සහ නියමයන් අනුගමනය කරන ලෙසත් මම මහජනතාවගෙන් ඉල්ලා සිටිමි.

අපට මෙය පරාජය කළ හැකිය.

Yesterday, my wife was admitted to hospital with symptoms of C_ovid-19. She subsequently tested positive having done a PCR. Following Health Guidelines, I did a PCR as well and was informed a short while ago that I too, have tested positive. While my wife is being treated for her symptoms, I remain asymptomatic. We are both currently being treated at hospital.

Leading the opposition’s role in ensuring the safety of the people during these extremely difficult times, remains my priority, and I will continue to do my part in this united effort. I urge the public to remain safe, and follow all Health Guidelines & Strictures as we fight this wave together, as a nation. We can beat this.

Next Post

කතානායකවරයාට මන්ත්‍රීවරු කල ඉල්ලීම ඵලදරයි - නවක මංත්‍රීවරුන් සියල්ලටම අලුත් වාහන

Mon May 24 , 2021
පාර්ලිමේන්තුවේ නවක මන්ත්‍රීවරුන් සඳහා මුදල් ගෙවීමේ පදනම යටතේ වාහන ආනයනය කර ලබාදීමට රජයේ අවධානය යොමු වී ඇතැයි වාර්තා වේ. පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරුන්ට මෙතෙක් ක්‍රියාත්මක කළා තීරු බදු රහිත වාහන ආනයනය කිරීමේ බලපත්‍ර ලබාදීම තාවකාලිකව නතර කර ඇති බැවින් මෙම පියවර ගැනෙන බව රජයේ ආරංචි මාර්ග සඳහන් කරයි. ඒ අනුව පාර්ලිමේන්තුවේ නවක […]

Breaking News