මාලිංගට ආදරය කරන ක්‍රිකට් ලෝලීන්ගෙන් බිරිඳ මුහුණු පොතෙන් කල ඉල්ලීම

ලසිත් මාලිංග රත්ගම ප්‍රදේශයේ සාමාන්‍ය පවුලක හැදී වැඩිණ.නිතරම ඔහු ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාව ප්‍රිය කළේය. ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාව ගැන එතරම් තැකීමක් නොතිබුණ තම ගම තුළ පාරවල්වල සහ පොල් වතුවල යහළුවන් සමඟ බොහෝ විට ඔහු සෙල්ලම් කරන ලදී. ඔහු ගාල්ලේ විද්‍යාලෝක සහ මහින්ද යන පාසල්වල ඉගනුම ලැබීය. මෙහිදී හිටපු ක්‍රිකට් ක්‍රීඩක චම්පක රාමනායක විසින් ඔහුගේ දක්ෂතා හඳුනාගන්නා ලදී.

මාලිංගගේ දක්ෂතාවයන් ගැන බොහෝ සතුටට පත් ඔහු මාලිංගට ආරාධනා කළේ ලංකා ක්‍රිකට් පදනමට සහභාගී වන ලෙසය. මාලිංගගේ දක්ෂතාවයන් වර්ධනය කිරීමට ඉතා ඉක්මණින් ගන්නා ලද උත්සාහයන් අසාර්ථක වුවද නැවත ඉක්මණින් ඔහුගේ ස්වභාවික දක්ෂතාවයන්ට පැමිණ ජයග්‍රහන අත්පත් කර ගත්තේ චම්පක රාමනායක විසින් ලබාදෙන ලද මහත් ධෛර්ය නිසාය.

ලිංගගේ ක්‍රියාවන් බොහෝ ව්වේචනවලට පාත්‍ර වුවද වැදගත් දේ වන්නේ ඒවා කිසිදිනෙකවත් ප්‍රශ්න නොකිරීමයි එලෙසම ඔහු කෙදිනකවත් නීති විරෝධී ක්‍රියාවකට හෝ පන්දු විසිකිරීමේ චෝදනාවට ලක්ව නැත. ඔහුගේ කැරලි ගැසුණු වර්ණ ගැන්වූ හිසකෙස් කැරලි තීක්ෂණ ඇහිබැම පච්ච කෙටීම සහ අසාමාන්‍ය පන්දුව පිරිනැමීමේ විලාශය ද අනුව ඔහු ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් පිලේ කැපී පෙනෙන තරඟ කරුවකු බවට එදා පත් විය

ඔහුගේ නමින් ෆේස්බුක් ගිණුමක් නැති වුවද විවිද අවස්ථාවලදී බිරිදගේ ෆේස්බුක් ගිණුමෙන් පැමිණ තම ක්‍රිකට් ලෝලීන්ට නොයෙකුත් පණිවිඩ ලබා දුන් අතර ඔහුගේ බිරිද විසින් ෆේස්බුක් ගිණුමේ පලකල යම් සටහනක් මේ වන විට සමාජ ජලා මාධ්‍යවල කතා බහට ලක්ව ඇත.ලසිත්ගේ නමින් මිට පෙරද විවිද අවස්තාවලදී මෙමෙ ව්‍යාජ ෆේස්බුක් ගිණුමෙන් යම් යම් ප්‍රකාශ නිසා මහත් කතාබහට සමාජයේ ලක් වුනා. ඒවයින් කීපයක් සහ ඔවුන්ගේ පවුලේ ජයාරූප කීපයක් අපි ඔබට පහතින් නරඹන්න මෙසේ ගෙන එනවා

1 මීට පෙර පලකල ව්‍යාජ සටහනක්

2 ලසිත් මාලිංග දියණිය සමඟ

3 ලසිත් මාලිංග පුතනුවන් සමඟ

4 බිරිද ටාන්යා පෙරේරා සමඟ

5 බිරිද ටාන්යා පෙරේරා සමඟ

6 බිරිද ටාන්යා පෙරේරා සමඟ

7 බිරිද ටාන්යා පෙරේරා සමඟ

8 ලසිත් මාලිංග පවුලේ අය සමඟ

9 මිට පෙර ව්‍යාජ ෆේස්බුක් පිටුවේ කලින් පලකල තවත් සටහනක්

10 බිරිද ටාන්යා පෙරේරා සමඟ

11 බිරිද ටාන්යා පෙරේරා සමඟ

12 තරඟ ජයග්‍රහණයක් අවසානයේ

13 බිරිද ටාන්යා පෙරේරා සමඟ

14 බිරිද ටාන්යා පෙරේරා සමඟ

15 බිරිද ටාන්යා පෙරේරා සමඟ

16 උත්සවයක් අතරතුර

17 පවුලේ සැම සමඟ

18 පවුලේ සැම සමඟ ලසිත් මාලිංග

19 බිරිද ටාන්යා පෙරේරා සමඟ

20 මතබේදයට ලක් වූ ලසිත් මාලිංගගේ බිරිද තම ෆේස්බුක් ගිණුමේ පලකල සටහන

21 බිරිද ටාන්යා පෙරේරා සමඟ

22 රමිත් රඹුක්වැල්ල සමඟ

23 බිරිද ටාන්යා පෙරේරා සමඟ

24 බිරිද ටාන්යා පෙරේරා සමඟ

25 විවාහ වූ දා

Next Post

යෝශිතත් සිද්ධිය දැකලා

Mon Mar 29 , 2021
මාර්ගයක රථ වාහන හැසිරවීමේ නිරත පො ලිස් නිලධාරියෙකු විසින් පුද්ගලයෙකුට පහ.රදෙන අයුරු දැක්වෙන වීඩියෝවක් අද සමාජ මාධ්‍ය තුල හුවමාරු වුණා.(සමාජ මාධ්‍ය පිටුවල පළවූ සියලු පොස්ට් නැරඹීමට පහලට යන්න) මහරගම පොලිසියට අනියුක්ත පොලිස් නිලධාරියෙකු විසින් පන්නිපිටිය ප්‍රදේශයේදී මෙම පහ.රදීම සිදුකර ඇති බවයි පොලිස් මාධ්‍ය ප්‍රකාශක නියෝජ්‍ය පොලිස්පති අජිත් රෝහණ මහතා පවසන්නේ. […]

Breaking News