වි.ජ.මු දැයෙන් සමුගනී

ශ්‍රී ලංකා පාර්ලිමේන්තුවේ හිටපු කතානායකවරයකු වූ වි.ජ.මු. ලොකුබණ්ඩාර මහතා අද රාත්‍රියේදී ආභවප්‍රාප්ත විය. මිය යන විට 80 හැවිරිදි වියේ පසුවූ ලොකුබණ්ඩාර මහතා කො.රෝනා වයිරසය අසාදනය වීම හේතුවෙන් අංගොඩ පිහිටි බෝවන රෝග මර්දන විද්‍යායතයේ ප්‍රතිකාර ලබමින් සිටියේය.

විජේසිංහ ජයසිංහ මුදියන්සේලාගේ (විජමු) ලොකුබණ්ඩාර මහතා වසර 2004 සිට 2010 දක්වා ශ්‍රී ලංකා පාර්ලිමේන්තුවේ කතානායකවරයා ලෙසින් කටයුතු කළේය. පසුව 2010 සිට 2015 දක්වා සබරගමුව පළාතේ ආණ්ඩුකාරවරයා ලෙසින්ද කටයුතු කළ ලොකුබණ්ඩාර මහතා 1977 සිට වසර 30 කට වැඩි කාලයක් එක්සත් ජාතික පක්ෂය නියෝජනය කරමින් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරයකු ලෙසින් කටයුතු කළේය.

1941 අප්‍රේල් මස 5 වැනිදා හපුතලේදී උපත ලද ඒ මහතා බණ්ඩාරවෙල මධ්‍ය මහා විද්‍යාලයෙන් අධ්‍යාපනය ලබා පසුව පේරාදෙණිය විශ්වවිද්‍යාලයෙන් උපාධිය ලබාගත්තේය.

කො.රෝනා වයිරසය අසාදනය වීම හේතුවෙන් මීට දින කිහිපයකට පෙර අංගොඩ පිහිටි බෝවන රෝග මර්දන විද්‍යායතයට ඇතුළත් කරන ලද ඒ මහතා එහි දැඩි සත්කාර ඒකකයේ ප්‍රතිකාර ලබමින් සිටියේය.

Next Post

නිවන් සුව පතන්නේ නෑ - සහෝදර කලාකරුවන්ගේ සෝ සුසුම් මැද ජයලාල් සමුගනී (ජායාරූප)

Sun Feb 14 , 2021
සම්මානනීය ප්‍රවීණ රංගන ශිල්පී අභාවප්‍රාප්ත ජයලාල් රෝහණ මහතාගේ අවමංගල්‍යය බොරැල්ල පොදු සුසාන භූමියේ දී අද සවස සිදු කෙරිණ. සම්මානනීය ප්‍රවීණ රංගන ශිල්පී අභාවප්‍රාප්ත ජයලාල් රෝහණ මහතාගේ අවමංගල්‍යය බොරැල්ල පොදු සුසාන භූමියේ දී අද සවස සිදු කෙරිණ. ජයලාල් රෝහණ මහතාගේ දේහය මහජන ගෞරවය සඳහා ඊයේ පස්වරුවේ කොළඹ සුදර්ශි ශාලාව වෙත රැගෙන […]

Breaking News