සෙනගත් පටවාගෙන පයියාගල රේල් ගේට්ටුවේ සෙල්ලම් දාපු බස් රියදුරු – සහයකට අමතක නොවෙන පාඩමක්

දකුණු පයාගල දුම්රිය හරස් මාර්ගයේ දුම්රිය ධාවනයට දුම්රිය ගේට්ටුව වසා දමා තිබීයදී දුම්රිය මාර්ගය හරහා සුභෝපභෝගී බස් රථයක් ධාවනය කරවූ රියදුරකු හා කොස්දොස්තර අද (30) අත්අඩoගුවට ගත් බව පයාගල පොලිසිය කියයි.

මෙලෙස අත්අඩoගුවට ගෙන ඇත්තේ අලුත්ගම  කොළඹ  බස් රථයක සේවය කරන දෙදෙනකි.ඉකුත්  (28) දින මෙම සිද්ධිය සිදුව ඇති අතර එය සාමාජ මාධ්‍ය ජාලාවල සහ රූපවාහිණී නාලිකාවල  ප්‍රචාරය වී තිබු බව පොලිසිය කියයි.
 
සිද්ධිය සම්බන්ධයෙන් පයාගල පොලිසිය පරීක්ෂක ආරම්භ කර  සැකකරුවන් දෙදෙනා පොලිසියට කැඳවා  ප්‍රකාශ සටහන් කරගෙන අත්අඩoගුවට  ගත් බව පොලිසිය පවසයි.සැකකරුවන්  හෙට (1) කළුතර මහේස්ත්‍රාත් අධිකරණයට ඉදිරිපත් කිරීමට නියමිතයි.

Next Post

ජාත්‍යන්තර අභ්‍යවකාශ මධ්‍යස්ථානයේ අවුලක්

Thu Oct 1 , 2020
ජාත්‍යන්තර අභ්‍යවකාශ මධ්‍යස්ථානයේ ඔක්සිජන් කාන්දුවක් සෙවීම සඳහා ගගනගාමීන් රාත්‍රිය පුරා අවදි වී සෝදිසි සිදුකරන බව කියයි. කාර්ය මණ්ඩල සාමාජිකයින් සති කිහිපයක් පුරා මෙම ඔක්සිජන් කාන්දුව සිදුවන ප්‍රභවය සොයමින් සිට තිබුණත්, පසුගිය සඳුදා දිනයේ වායු කාන්දුවීමේ ප්‍රමාණය වර්ධනය වනවිට ඔවුන් එය සෙවීමේ සෝදිසි වැඩි කර තිබේ. ජාත්‍යන්තර අභ්‍යවකාශ මධ්‍යස්ථානයේ උෂ්ණත්ව වෙනසක් සිදුවීමත් […]

තවත් මෙවැනිම පුවත්..........

Breaking News