නාකොටික් නිලධාරීන්ගේ නිවසින් හමු වුන දේ

චෝදනා යටතේ දැනට රඳවා ගැනීමේ නියෝග මත CID රඳවා සිටින නාකොටික් උප පොලිස් පරීක්ෂකවරයාගේ නෑදැයෙකුට හා පොලිස් සැරයන්වරයකුට අයත්බව කියන ලොරි රථ හතරක් , වෑන් රථ දෙකක් සහ මෝටර් රථයක් අද (09) අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ.

බස්නාහිර පළාත භාර ජ්‍යෙෂ්ඨ නියෝජ්‍ය පොලිස්පති දේශබන්දු තෙන්නකෝන් මහතාගේ උපසදස් මත ගම්පහ පොලිස් අධිකාරී ඉන්දික සිල්වා , සහකාර පොලිස් අධිකාරී තුසිත කුමාර යන මත්වරුන්ගේ ප්‍රධානත්වයෙන් යුත් පොලිස් කණ්ඩායමක් මෙම වාහන අත් අඩංගුවට ගනු ලැබීය.

ලොරි රථ දෙකක් හා වෑන් රථ දෙකක් බාදුරාගොඩ ප්‍රදේශයේ පිහිටි ආහාර නිෂ්පාදන කම්හලක සේවයේ යොදවා තිබියදී පොලිස් භාරයට ගෙන ඇති අතර උප පොලිස් පරීක්ෂකවරයාගේ නිවසේ තිබී ලොරි රථයක් ද මීරිගම ගරාජයක තිබූ ලොරි රථයක් ද මරදගහමුල ප්‍රදේශයේ විකිණිමට තබා තිබූ මෝටර් රථයක් ද පොලිස් භාරයට ගනු ලැබීය.

මෙම වාහන ඔවුනට දැනට එල්ල වී ඇති චෝදනා වලින් උපයාගත් මුදල් වලින් ලබාගත් ඒවා දැයි සැකකරන බැවින් ඒ සඳහා මුදල් උපයා ගත් ආකාරය හෙළි කර ගැනීමට පොලිස් පරීක්ෂණ පවත්වන බව පොලිසිය සඳහන් කළේය.අත්අඩංගුවට ගත් වාහන වේයන්ගොඩ පොලිසියේ රඳවා තැබීමට පියවර ගත් බව පොලිසිය කීය.

අත්අඩංගුවට ගත් එක් ලොරියක් අත්අඩංගුවේ පසු වන පොලිස් සැරෙන්වරයාට අයත් එකක් බවත් වෑන් රථ දෙක උප පොලිස් පරීක්ෂකවරයාගේ මස්සිනාට අයත් බවත් හෙළි වී ඇතැයි පොලිසිය කියයි. උපයා ගත් මුදල් මේ ආකාරයෙන් ව්‍යාපාරික කටයුතු සඳහා යොදවා ඇතැයි යන සැකය මත ජ්‍යෙෂ්ඨ නියෝජ්‍ය පොලිස්පති දේශබන්දු තෙන්නකෝන් මහතාගේ නියෝග මත වැඩිදුර පරීක්ෂණ පවත්වන බව පොලිසිය සඳහන් කළේය.

Next Post

මෙල්බර්න් ලොක්ඩවුන් කිරීම නිසා පීඩා විඳින ශ්‍රී ලාංකිකයෝ

Thu Jul 9 , 2020
ඔස්ට්‍රේලියාවේ මෙල්බර්න් නගරය ආශ්‍රිතව පනවා ඇති ලොක්ඩවුන් කිරීම හේතුවෙන් එරට වෙසෙන ශ්‍රී ලාංකික සිසුන් යළිත් දැඩි පීඩාවට ලක්වී තිබේ.ඔස්ට්‍රේලියාවේ වික්ටෝරියා ප්‍රාන්තය ආශ්‍රිතව කොරෝනාවෛරසය යළිත් ව්‍යාප්ත වීමත් සමග සති 6ක කාලයක් සඳහා ඊයේ රාත්‍රියේ සිට සීමා පනවනු ලැබිණි. කොරෝනා ආසාදිතයන් 191 දෙනෙකු වාර්තා වීමත් සමග ඔස්ට්‍රේලියාවේ දෙවන විශාල නගරය වන මෙල්බර්න් […]

Breaking News